Στο σχολείο μας βρίσκονται τα εξής εργαστήρια:

1. Εργαστήριο Φυσικής - Χημείας - Βιολογίας.

Το εργαστήριο έχει εξοπλισθεί με τα προβλεπόμενα όργανα για πειράματα Φυσικής Χημείας και Βιολογίας που έχουν προμηθευθεί τα σχολεία από το ΥΠΕΠΘ τα τελευταία χρόνια. Αρχίζει δε να χρησιμοποιείται σε πειράματα και στις τρεις τάξεις του Λυκείου.

(Πατήστε πάνω σε κάθε μικρή φωτογραφία για να την δείτε καλύτερα)

2. Εργαστήριο Πληροφορικής:

Το εργαστήριο αυτό είναι εξοπλισμένο με υπολογιστές τελευταίας τεχνολογίας (Pentium ), συνδεδεμένους με το διαδίκτυο. Στο εργαστήριο επίσης υπάρχουν εκτυπωτές, Scanner και κάμερες. Χρησιμοποιούνται από τους μαθητές και των τριών τάξεων.

(Πατήστε πάνω σε κάθε μικρή φωτογραφία για να την δείτε καλύτερα)

3. Κλειστό Γυμναστήριο

Να προσθέσουμε εδώ ότι στο σχολείο υπάρχει κλειστό Γυμναστήριο στο οποίο γυμνάζονται οι μαθητές μας τις ημέρες που έχει βροχή, αλλά και όταν ενδείκνυται να χρησιμοποιούνται οι εγκαταστάσεις του Γυμναστηρίου στα πλαίσια του μαθήματος της Γυμναστικής.

Αρχική Σελίδα|