Γενικό Λύκειο Νέας Βύσσας

Μήνυμα του Διευθυντή

• Τετάρτη, 15 Σεπτέμβριος 2010 20:22

Add this to your website

Αγαπητέ επισκέπτη,
σε καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας, του Γενικού Λυκείου Νέας Βύσσας.

Το Γενικό Λύκειο Νέας Βύσσας λειτουργεί απο το 1974 με την επωνυμία Γυμνάσιο Νέας Βύσσας (εξατάξιο γυμνάσιο) και έχει να παρουσιάσει μια πολύ αξιόλογη και πλούσια συνεισφορά στα πολιτιστικά δρώμενα της περιοχής.
Πρωτοστατεί χάρη στις φιλότιμες προσπάθειες και το μεράκι του διδακτικού προσωπικού σε καινοτόμες δράσεις που χαράζουν νέους δρόμους και πραγματοποιούν το άνοιγμα του σχολείου στη κοινωνία.

Φιλοδοξούμε με τις δράσεις μας αυτές να κάνουμε το σχολείο μας ευχάριστο και ελκυστικό στούς μαθητές μας.
Αυτό το πετυχαίνουμε με τη συνεχή συμμετοχή μας σε πολλά εκπαιδευτικά προγράμματα:

• Περιβαλλοντική εκπαίδευση
  • Αγωγή Υγείας
  • Καλλιτεχνικοί χοροί
  • Αγωγή Σταδιοδρομίας

Αγαπητέ επισκέπτη, με την ελπίδα ότι η ιστοσελίδα μας θα αποτελέσει την αφορμή για μονιμότερη και συχνότερη επικοινωνία μαζί σου, σε χαιρετίζουμε και σε υποδεχόμαστε στο λύκειό μας.

Ο Δ/ντης του Σχολείου

Σιανκούρης Παναγιώτης